InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

5 Saniye İçinde Sakinleşmenize Yardımcı Olacak 5 Yol


 

 

1 | 5
 
Geçmişten beri yoga tekniği olarak bilinen nostril nefes tekniğini deneyin. Sağ elinizdeki işaret ve orta parmağınızı avucunuzun içine doğru bükün. Daha sonra parmaklarınız hala bükülü iken baş parmağınızla sağ burun deliğinizi kapayarak sol burun deliğinizden nefes alın. Ardından sağ yüzük parmağınızı sol burun deliğinizi kapatarak sağ taraftan nefes alın. Bunu 3 dakika kadar tekrarlayın. Emin olun kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

2 | 5
 
Yeşil çay, stress ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olan L-Theanine adlı amino asidini içinde barındırır. Ayrıca bir bardak sıcak yeşil çayın içinde sakinlik hissini arttıran EGCG bileşikleri de vardır. Tükettiğiniz yeşil çay ile daha sakin kalabilirsiniz.


3 | 5
 
Her ne kadar kulağa garip gelse de geri sayma yöntemini deneyin. Toplantı ya da sınav öncesi ortaya çıkan heyecanınızı içinizden geri saymaya başlayarak ve bunu tekrarlayarak azaltabilirsiniz.

4 | 5
 
Dinlemekten zevk aldığınız hareketli müzikleri playlistinize ekleyin. Moraliniz bozuk olduğunda ya da strestli olduğunuz zamanlarda bu müzikleri dinleyin hatta dans edin.

5 | 5
 
Kendinizle pozitif etkileşimde bulunun. Yapmak istediğiniz ya da olmasını istediğiniz şeyleri kendinize sesli olarak söyleyin. Dışarıdan bakınca biraz delice durabilir ancak bunu ayna karşısında gözlerinizin içine bakarak ya da oturduğunuz yerde birkaç kere tekrarlayarak pozitif enerjiyi kendinize vermiş olursunuz.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X