InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Acıkmanıza Neden Olan 5 Yiyecek


 

 

1 | 5
 
Beyaz ekmeğin sağlığınız için çok yararlı olmadığını biliyoruz. Ancak beyaz ekmekten kaçarken sağlıklı olduğunu düşünüp yediğiniz buğday ekmeği, yüksek glisemik indeksine sahiptir. Yüksek glisemik indiksine sahip gıdalar ise kan şekerini yani insülin seviyesini yükseltir ve bu da çabuk acıkmanıza neden olur.

2 | 5
 
Yumurtanın beyazını tek başına tüketmeniz ne yazık ki doyurucu bir etki yaratmıyor. Yumurta sarısı, doymuş yağlara sahip olduğu için daha doyurucu bir etkiye sahiptir.


3 | 5
 
Sushi yemeğe gittiğinizde, kendinizi çok fazla yemiş olarak masadan kalkarken bulursunuz. Bunun nedeni beyaz pirinçtir. Beyaz pirincin içinde yer alan şeker, açlık hissi yaratır. Beyaz pirinçten hazırlanan sushi yerine siyah ya da esmer pirinçten hazırlanan sushi sipariş edin ya da daha az tüketmeye çalışın.

4 | 5
 
Kilo vermek için tükettiğimz meyveli yoğurtlar aslında daha çok acıkmanıza neden olur. Marketlerde satılan çoğu meyveli yoğurt, içeriğinde şeker içerir ve şeker miktarı acıkmanıza neden olur. Bunun yerine yoğurdun içine taze meyveleri ekleyerek kendini meyveli yoğurdunuzu evde hazırlayın.

5 | 5
 
İster marketten hazır alın ister evde kendiniz hazırlayın, içtiğiniz bir bardak meyve suyunun şeker oranı yüksektir. Şekerden dolayı da daha çabuk acıkırsınız. Meyve suyunu içmek yerine meyvenin kenisini tüketebilirsiniz. Çünkü bir bardak meyve suyu için tükettiğiniz meyve sayısı, yediğiniz bir meyveden daha fazladır. 

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X