InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

​Dermatologların Çok Bilinmeyen 5 Cilt Bakım Önerisi


 

 

1 | 5
 
Cildini Kandır
Cildini Kandır
Yüzünüze gece ve gündüz kremlerinden önce yüz yağı uygulayın. Yağ molekülleri, cilt yüzeyinizi tahriş etmeden yüzünüze uyguladığınız aktif bileşenlerin cildinizin daha derinine inmesine yardım eder ve kolajen üreten fibroblastlara daha yakın olmasını sağlar.

2 | 5
 
Günde 8 Bardak Su İçme Kuralını Unutun
Günde 8 Bardak Su İçme Kuralını Unutun
Bu öneri için küçük bilimsel bir kanıt var. Çok fazla su içmek, daha sık tuvalete çıkmanıza ve daha çok mineral kaybetmenize neden olur. Her gün içtiğiniz bir bardak suyun yerine taze meyve veya sebze yiyebilirsiniz. Bu besinlerin içinde cilt ve vücut sağlığı için daha yararlı sular olduğu için hücrelerinize daha iyi nüfuz eder, hücreyi güçlendirir, hücre içinde daha çok su tutulmasını ve genç görünmenizi sağlar.


3 | 5
 
Cilt Lekelenmeleri İçin Aspirin
Cilt Lekelenmeleri İçin Aspirin
Eğer küçük bir lekeniz varsa, aspirini toz haline getirecek şekilde parçalayın ve üzerine birkaç damla su damlatarak leke olan yere uygulayın. Bu uygulama lekenin görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.
 

4 | 5
 
Yediğiniz Tahıla Sınır Getirin
Yediğiniz Tahıla Sınır Getirin
Çok fazla şeker içeren ürünler, hem vücudunuz hem de cildiniz için kötüdür. Çok fazla şeker yemek, kandaki şeker ve insülin seviyesini hızla yükselterek mikro hasarlar meydana getirir ve serbest radikalleri serbest bırakır. Aynı zamanda yüksek şekerli besinler, cilt koşullarını ağırlaştırarak akne oluşumuna neden olur. Eğer sağlıklı beslenmek istiyorsanız, tahıllara ve nişastalı ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Nişasta yediğiniz zaman da vücudunuz şekeri keser. Bu yüzden cildinizin en iyi koşullarda çalışmasını istiyorsanız tahılları ve nişastayı elinizden geldiğince azaltmalısınız.

5 | 5
 
Makyaj Yapın
Makyaj Yapın
Eğer şehirde yaşıyorsanız ağır nemlendirici sürmelisiniz veya biraz daha fazla makyaj yapmalısınız. Şehirlerdeki arabalardan salınan gazlar ve toz parçacıkları, güneşin de cildinizde yarattığı etki gibi cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Yüzünüze süreceğiniz nemlendirici ya da makyaj ile yüzünüze etki edecek tozları engellemiş olursunuz.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X