InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Daha Fit Olmanızı Sağlayacak 12 Yol


 

 

1 | 6
 
Kahve yerine her gün bir büyük bardak su içerek güne başlayın. Uyanır uyanmaz su içmek, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.​

Uyandıktan sonra sadece 10 dakika güneşi selamlayarak esneme hareketleri yapın. Bu esneme hareketleri gün boyunca yoğun iş temponızda pozitif ve relax olmanızı destekleyecektir.

2 | 6
 
​Eğer işiniz evinize yakın ise mümkün olduğunca işe yürüyerek ya da bisikletle gidin. Eğer işe bisikletle ya da yürüyerek gitmeniz imkansız ise bu eylemi hafta sonu gerçekleştirin. 

Haftada bir gün kendinize egzersiz günü belirleyin. İster sahilde koşun ister bisiklete binin ya da dağ yürüyüşü yapın ama mümkün oldukça hareket etmeyi ihmal etmeyin.


3 | 6
 
Sporunuzu bitirmeye başladığınız son saatler kendinizi daha fazla zorlayın. Daha çok ağırlık kaldırmaya ya da bisiklete binmeye devam edin.

İnternetten ya da telefonla yemek siparişi vermek veya mutfak alışverişi yapmak yerine spor ayakkabılarınızı giyin ve yürüyerek ya da bisikletinize binerek istediklerinizi almaya gidin. Böylece hem hareket etmiş olacaksınız hem de torbaları taşırken kol kaslarınızı geliştirmiş olacaksınız.

4 | 6
 
Yaptığınız sporu mümkün olduğunca daha çok arttırın ve bir önceki egzersizlerinize göre daha zorlayıcı egzersizler yapmaya çalışın.

Oturduğunuz apartmanda ya da metroda asansör veya yürüyen merdiven yerine merdivenleri kullanın. 

5 | 6
 
Çocuklarınız hareketli ve enerji sarf ettikleri oyunlar oynarken onları izlemek yerine siz de oyuna katın. Hem çocuklarınızla daha çok şey paylaşmış olur hem daha çok hareket etmiş olursunuz.

Yemekten sonra televizyonun karşısına geçip film izlemek yerine dışarı çıkıp yürüyün.

6 | 6
 
Ayda bir kere farklı bir egzersiz sınıfına katılın. Bu, her zaman yaptığınız sporun tekdüzeliğinin verdiği halsizliği ve bitkinliği ortadan kaldıracaktır.

Sevdiğiniz ve yapmaktan zevk aldığınız bir spor dalına yönelin. Böylece sporun verdiği yorgunluğu görmezden gelirsiniz.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X