InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Daha Önce Hiç Duymadığınız 4 Sağlıklı Besin


 

 

1 | 4
 
Güneydoğu Asya'nın egzotik meyvelerinden olan jak meyvesinin içinde zengin protein, potasyum, kalsiyum ve demir vardır. Tadı ve dokusu ile özellikle vegan yaşamı benimseyenler için et yerine tüketebilecek bir meyvedir.

2 | 4
 
Amarant, bir tahıl türüdür. Kinoa ve pirince benzeyen amaranthın içindeki protein ve lif oranı yüksektir. Diğer tahıllarda eksik olan gerekli amino asit lizini içeren amaranth aynı zamanda, kandaki glikoz değerini belirgin şekilde düşürür.


3 | 4
 
"Mor yam" olarak da adlandırılan ube, dışı patatese benzeyen, içi ise mor renge sahip bir bitkidir. Asya ülkelerinde özellikle de Filipin mutfağında popüler olan ube, dondurma, puding ya da doughnutta sos olarak kullanılır.

4 | 4
 
Su yosunu olarak bilinen wakame,  A, B2, C, D, E ve K vitaminlerini içerir. Ayrıca zengin demir, kalsiyum, magnezyum ve iyot kaynağıdır.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X