InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Gece Atıştırmalarının Önüne Geçmenin Yolları


 

 

1 | 5
 
Gece atıştırmalarınızın nedeni akşam yemeğinizi yeterli olarak yememiş olmanızdır. Eğer akşam yemeğinizi yeterli yemezseniz gece boyunca karnınızın guruldamasını dinlemek zorunda kalırsınız. Akşamları mümkün oldukça nohut veya fasulye gibi zengin proteinli yemekler tüketmeye çalışın.

2 | 5
 
Eğer akşam yemeğinden sonra sürekli bir şeyler atıştırıyorsanız sadece yeşil çay içmeye çalışın. Yeşil çay hem daha sağlıklı hem de gece daha rahat bir uyku için doğru tercih olacaktır.


3 | 5
 
Akşamları karnınız acıkmaya başlıyorsa mutfağa girmek yerine sokağa çıkıp açık havada yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş yapmak hem aklınızdaki yemek fikrini ortadan kaldıracak hem de gece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Yapacağınız puzzle da kafanızı dağıtmak için yeterli olacaktır.

4 | 5
 
Uykunuzun olması, yemek isteğini tetikleyen etkenlerden biridir. Vücuttaki ghrelin hormonu, açlık hissi oluştururken, leptin hormono ise iştahı kapatır. Bu neden ghrelin ve leptin hormonunun düzgün işlemesi için yeterli uykuyu almalısınız. Ayrıca araştırmalara göre daha az uyuyan insanların daha sağlıksız besinleri tercih ettiği gözlemlenmiş.

5 | 5
 
Eğer hiçbir şekilde gece atıştırmalarınızın önüne geçemiyorsanuz, patlamış mısır ya da pasta gibi sağlıksız yiyecekler yerine meyve gibi daha sağlıklı besinler tüketmeye çalışın.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X