InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Geceleri Daha İyi Uyumanıza Yardımcı Olacak 5 İçecek


 

 

1 | 5
 
Papatya, yıllardan daha iyi bir uykuya sahip olmak için kullanılan bitkilerden biridir. Araştırmalara göre papatya, kullanıldığı zaman hafif yatıştırıcı ve sakinleştirici etki yaratıyor. Akşamları yatmadan önce içeceğiniz papatya çayı da geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır.

2 | 5
 
Vişne, beyinde salgılanan ve vücudun uyku düzenini sağlayan melatonin hormonunun üzerinde etki gösterir. Kişinin biyolojik saatini de ayarlayan melatonin hormununu içinde barındıran vişne suyu, geceleri size daha iyi bir uyku sağlayacaktır.


3 | 5
 
Yatmadan önce içeceğiniz bir bardak süt, sizin gece boyunca rahat uyumanızı sağlayacaktır. Sütün içinde sizi uykulu hissettiren serotoninin salgılanması için beyne sinyal veren triptofan amino asidi vardır. Ayrıca içinde stres azaltmaya yardımcı olan kalsiyum da yer alır.

4 | 5
 
İçinde kalsiyum ve magnezyum bulunduran badem sütü, aynı zamanda melatonin hormonunun üzerinde de etkilidir. Yatmadan önce içeceğiniz bir bardak badem sütü, gece rahat uyumanızı sağlayacak.

5 | 5
 
Balı içecek kategorisine dahil edemesek de içine bal katarak tüketeceğiniz içecekler, yatıştırıcı etki yaratarak rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Balın içindeki doğal şeker, vücudunuzun insülin seviyesini yükseltecek ve triptofanın beyne kolay girmesini destekleyecektir.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X