InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Kahveye İhtiyaç Duymadan Enerjinizi Yükseltmenin Yolları


 

 

1 | 4
 
Ofiste masa başında çalışırken uykunuz geldiyse biraz sakız çiğnemeye çalışın. Araştırmalara göre sakız çiğnemenin uyanıklılığı, dikkati ve modu yükselttiği görülmüştür. Ayrıca sakız çiğnemek, kalp atışlarını arttırarak beyne kan pompalanmasını ve oksijenin beyne gitmesini sağlar.

2 | 4
 
Kısa süre de olsa yürümek size enerji verir. Yürümek kalp atışının, metabolizmanın, kan akışının artmasını sağlayarak yorgunluğunuzun azalmasına yardımcı olur. Araştırmalara göre düzenli olarak her gün 20 dakika yürümek ise yorgunluğu azaltır. 


3 | 4
 
Şarkı dinlemenin enerji yükselttiği bir gerçek. Sabah uyandığınızda sizi mutlu eden bir şarkıyı dinleyin ya da bu şarkıyı alarm sesi olarak telefonunuzda ayarlayın. İster dinleyin ister kendiniz söyleyin, müziğin modunuzu ve enerjinizi anında yükselteceğini siz de fark edeceksiniz.

4 | 4
 
Her ne kadar çok fazla duyulmuş bir method olmasa da Geleneksel Çin Tıbbı'na göre kulaklarınıza masaj yapmak enerji seviyenizi yükseltir. Kulaklarınızın üst bölgesinden başlayarak yavaş bir şekilde parmaklarınızla tüm kulağınıza masaj yapın. Çin Tıbbı'na göre vücudunuzdaki acupressure meridyenleri üzerindeki bazı seçilmiş noktalara basınç uygulanarak enerji akışı sağlanır.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X