InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Kuru Saçlarınız İçin Hindistan Cevizi Yağının 3 Kolay Kullanımı


 

 

1 | 3
 
Eğer saçlarınız kuruysa ve elektrikleniyorsa hindistan cevizinin nemlendirme özelliğinden yararlanın. Bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını, bir kabın içinde sıvı hale gelene kadar eritin. Erittiğiniz hindistan cevizi yağını, elinizin içinde dağıtın ve daha sonra saçlarınıza uygulayın. Bu sırada ellerinizi de nemlendirmiş olacaksınız. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza iki kere üst üste uygulamayın. Çünkü hindistan cevizi yağı, ağır bir formüle sahiptir ve bu saçlarınızı ağırlaştırarak yoğun gözükmesini engeller.

2 | 3
 
Hindistan cevizi yağını nemlendirici özelliğinin dışında dalgalarınızı belirginleştirmek için de kullanabilirsiniz. Dalga belirginleştirici birçok saç spreyi, saçlarınızın üstünde kuru ve yapışkan bir etki yaratır. Ancak hindistan cevizi yağı, bu spreylerin aksine saçlarınıza nem kazandırır. Bir kabın içinde çeyrek bardak suyu ısıtın. İçine üç çay kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyerek homojen bir karışım olmasını sağlayın. Elde ettiğiniz bu karışımı, kullanmadığınız temiz bir sprey şişenin içine koyun ve her gün ihtiyaç duydukça saçlarınıza uygulayın.


3 | 3
 
Elektriklenmiş ve kuru saçları, hindistan cevizi yağı ile nemlendirmenin bir diğer yolu maske olarak kullanmaktır. Hindistan cevizi yağını maske olarak kullanmanın yolu ise onu direkman saçlarınıza uygulamaktır. Saçlarınıza süreceğiniz kadar hindistan cevizi yağını bir kaba koyun ve mikrodalgada 15-30 saniye kadar eritin. Erittiğiniz yağı bir şişenin içine koyun ve dört parçaya ayırdığınız saçlarınıza kökten uca masaj yaparak sürün. Saçlarınızın tamamına sürdüğünüze emin olana kadar uygulayın. Daha sonra saçlarınızı kıvırıp topuz yaparak tutturun. Kafanıza saç bonesi takın ve yağın saçınızın tamamına nüfuz etmesi için 45 dakika bekleyin. Son olarak duşa girerek saçınızı yıkayın ve yağın tamamen saçınızdan akmasını sağlayın. Hindistan cevizi yağı, hem saçlarınızı nemlendirecek hem de yenilenmesini sağlayacaktır.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X