InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Masal Diyarını Andıran Büyüleyici Düğün Atmosferleri


 

 

1 | 8
 
Birçok genç kadın, yaz aylarında güneş ışığının aydınlattığı bir ortamda evlenmek ister. Ancak büyüleyici bir düğün atmosferini kış aylarında da yakalamak mümkün. Sektörün önde gelen orga nizasyon firmaları, masal diyarını andıran sunumlarla davet salonlarını bambaşka hale getirebiliyor.

2 | 8
 
Ceremony'den Harikalar Diyarı'nda
Ceremony'den Harikalar Diyarı'nda
Ceremony Flowers & Events organizasyon firması, her birinde bambaşka ortamlar sunduğu şık ve zarif düğünlerine imza atan önemli markaların başında geliyor. Firmanın yöneticilerinden mimar Gülnur Serbest, çiftlere “kış masalı” yaşatacak, masalsı ortamıyla akıllara kazınacak bir düğün örneği verdi. Davetin teması “Alice Harikalar Diyarında”. Serbest, kış atmosferini dolu dolu yaşatmak için sisli, beyaz ve soğuk bir ortam kurma odağında çalıştıklarını söylüyor. 


3 | 8
 
Masalsı Bir Ortam
Masalsı Bir Ortam
“Bu konsept için ekip olarak oldukça hevesle çalıştık,” diyen Serbest, tıpkı masaldaki gibi bir tavşan yuvası deliğinden geçerek masal dünyasına adım atan Alice’in heyecanını konuklara yaşatmak için ince ince detaylar üzerinde kafa yormuş. Söz konusu düğün davetinin mekanı Binbir Direk Sarnıcı olunca, büyülü bir ortam oluşturabilmek için ekibin güçlü bir çıkış noktası bulması kolaylaşmış. Soft ışıklar, ince uzun mumlar ve natürel renklerde hazırlanan masa düzenleri, Alice Harikalar Diyarı'nda temasını tamamlayan detaylar olarak öne çıkmış. Ağırlıklı olarak kullanılan mor ışık, masal ortamını vurgulamış. Kış temasını sürdürmek için mermer sütunlara kar spreyleri sıkılmış. 

4 | 8
 
Ritme Kulak Verin
Ritme Kulak Verin
Davet alanının birçok noktasında temayı tamamlamak için Ceremony ekibi dev kolonların arasından sarkıtılan yarı şeffaf baskılı kumaşlar kullanmış. Masa ve isim kartları, anı köşesi karşılama masası gibi alanlar da seçilen aksesuarlar ve mumlar, soft ışıklar sayesinde masalsı ortamı bütünleyen diğer parçalar olmuş. İskambil destesi kağıtları şeklinde hazırlanan bu masa numaraları ve isim kartları son derece farklı bir sunum olmuş. 

5 | 8
 
Çılgın Şapkacı
Çılgın Şapkacı
“Konuklar içeri girdiğinde artık hepsi masalın bir parçasıydı,” diyen Gülnur Serbest, davet alanının en etkileyici unsurlarından birinin de Çılgın Şapkacı ve Kupa Kraliçesi karakterlerinin enstalasyonları olduğunu söylüyor. Ortamdaki masalsı havayı tamamlayan unsurlar ise dev ağaçlar, farklı büyüklüklerde hazırlanıp etrafa yerleştirilen iskambil kağıtları, kozalaklar, şapkalar ve mumlar olmuş. Uzun masalar, ortalarına yerleştirilen çokça şamdan ve üzerlerindeki uzun mumlar, tavandan sarkılıtan avizeler de görsel şöleni artırmış. Masalarda tercih edilen gümüş supla ve aksesuarlar da saray havasını tamamlamış.  

6 | 8
 
Mywedding By Celebration Ortaçağ Şatosu
Mywedding By Celebration Ortaçağ Şatosu
Arzum İhsan, detaylarda mükemmellik arayışına çıkmış olanlardan. İlkeleri “Dream Without Limits”  ( Sınırlar Olmadan Hayal Et) olan  Mywedding By Celebration, çiftleri hayal güçlerini zorlamaya davet ediyor. “Bir Ortaçağ şatosunda Kış Düğünü” temasında hazırladıkları unutulmaz bir düğünde misafirlerini alıp bambaşka bir çağa, karlar altındaki bir masal ülkesinde yer alan bir şatoya götürüyor.

7 | 8
 
Büyülü Anlar
Büyülü Anlar
Arzum İhsan, Raffles İstanbul’un balo salonunu ikiye bölerek, nikah ve şölen alanı olarak iki farklı mekan yaratmış. Salona giren misafirleri, önce şatonun “karlar altında uykuya dalmış” bahçesi karşılıyor. Avlunun etrafına dağılmış karlı çam ağaçları, henüz yeni kar düşmüş hissi uyandırıyor. Aralara yerleştirilen taş heykeller, sokak lambaları, banklar bütünü tamamlayan detaylar. Avlunun ortasına kurulan platform ise, masal gibi bir nikahın başlangıcını müjdeliyor. Karlı taş zemin üzerinde yapay kar yağdırılırken yürüyen çiftin nikah töreni antik sütunların arasında gerçekleşiyor.

8 | 8
 
Görsel Şölen
Görsel Şölen
Nikahtan sonra şatonun içine alınan davetlileri şato görevlileri karşılıyor. Gümüş ve antik detaylarla tasarlanan dekor, çiftin zevkine ve yaşatılan dönemin havasına uygun olarak seçilen bordo çiçekler, koyu yeşiller ve meyvelerle renklendirilmiş. Davet alanında stratejik ve çarpıcı noktalara yerleştirilmiş uzun mumlu şamdanlar, dans pistine doğru inen Ortaçağ stili avizelerle tamamlanmış. Dekorun en vurucu unsuru ise duvarlara yerleştirilen “watch-out” sistemi olmuş. Salonun iki duvarına birden kurulan sistem iç mekanı tamamen değiştirerek bambaşka bir yer haline getirmiş. “Tüm vadiye hakim ve çam ormanlarını gören manzarası” davetlilere tam bir görsel şölen sunmuş. Gotik pencerelerin içinden görünen kış manzarası, geyiklerin koştuğu ormanda, gün geceye dönerken, dışarıda yağan karın altında, sıcacık bir ortam oluşturmuş. 

*Daha fazla konu için Martha Stewart Weddings derginizi bayinizden istemeyi unutmayın!


 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X