InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Sabahları Erken Kalkmanızı Kolaylaştıracak 7 Yol


 

 

1 | 7
 
Sabahları erken kalkmak için bir sebebiniz olsun. Yoga dersiniz ya da akşam arkadaşlarınızla sinema randevunuz var ise sabahları daha enerjik kalkacağınıza emin olun.

2 | 7
 
Sabahları alarmınızı ertelemek yerine saatinizi daha erken saatlere kurun. Sabah 7'de uyanmanız gerekiyorsa saati 8'e ertelemek yerine 6.45'e kurun. Her gün bir önceki günün alarmından daha erken saatlere kurarsanız bir süre sonra vücudunuz da erken kalkmaya alışacaktır.


3 | 7
 
Akşamları erken yatmaya kendinizi alıştırın. Bir süre sonra vücudunuz erken kalkmaya kendini hazır hale getirecektir.

4 | 7
 
Gece yatarken yatak odanızın perdesini açın. Sabahları odanızın içine girecek güneş ışığı, hem rahat uyanmanıza yardımcı olacaktır hem de vücudunuzun ihtiyacı olan D vitaminini karşılayacak ve modunuzun yükselmesini sağlayan serotonin seviyesini yükseltecektir.

5 | 7
 
Ne kadar zor olduğunu biliyoruz ancak sabahları alarmınız çalır çalmaz yataktan kalkın ve kendinizi yüzünüzü yıkamak için banyoya atın.

6 | 7
 
Sabahları uyanır uyanmaz içeceğiniz su, sizin uyanmanız yardımcı olur, metabolizmanızı hızlandırır. tüm gece boyunca susuz kalan vücudunuzun tekrardan su kazanmasını sağlar ve kahvaltıda daha çok yemenize engel olur.

7 | 7
 
Yataktan kalkıp yüzünüzü yıkamak için banyoya gittikten sonra tekrardan yatağa girmemek için yatağınızın üstünü kapatın.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X