Birce Akalay

Güneş Sonrası Kuruyan Ciltler...

Güneşten etkilenmiş, kuru ciltler için özen gösterme zamanı...

Güneş Sonrası Kuruyan Ciltler... Güneş Sonrası Kuruyan Ciltler... Pinterest

 

 

Güneşin cildin nemini alıp kuruttuğu bir gerçek. Clinica’dan güzellik uzmanı Ayşe Uğun, “Cildiniz zaten kuruysa güneş sonrası kullanacağınız ürünlerin bitki özleri ve deniz mineralleri içermesi derinlenmesine nem sağlayacaktır,” diyor. Ayrıca duş sırasında vücut yağı kullanmak nemi cilde hapsedecektir. Olgun ve yıpranmış ciltlerin yoğun protein içeren ürünleri kullanmasını öneren Uğun, ayrıca cildi ferahlatıp rahatlattıkları için güneş sonrası (after sun) bakım ürünlerinin de kullanılması gerektiğini söylüyor. Cildi ferahlatan bir duş jeli, ardından da  Bepanthol gibi iyileştirici etkisi olan kremler özellikle tercih edilmeli,” diye belirtiyor.

Johnson`s Baby bebek yağı, 11 TL

Benzer Haberler
Abonelik
Birce Akalay

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Birce Akalay

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Global 360 Medya. Style Network Copyright © Global 360 Medya. InStyle is a registered trademark of Global 360 Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X