Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Hızlı ve Yetenekli: Ozan Dolunay

Darısı Başımıza'da kendi gibi Ozan olan bir karakteri canlandırmaya başlayan Ozan Dolunay'la hız kesmeyen bir sahaya adım atıyoruz.

Hızlı ve Yetenekli: Ozan Dolunay Hızlı ve Yetenekli: Ozan Dolunay  Pinterest

 

 

Tiyatroyla o ilk buluşmanızdan biraz bahsedebilir misin?
İçimde o dürtü hep vardı, oyun oynama dürtüsü. Aslında birçoğumuzun içinde taşıdığı bir dürtüdür bu, zamanla büyümek zorunda olduğumuzu düşündüğümüz ve büyümeyi yanlış anladığımız için törpüleriz. Ben törpülememeyi seçtim ve lise yıllarımda ilkokula nazaran daha fazla haşır neşir olmaya başladım tiyatroyla. Çok sevdiğim bir tiyatro eğitmenim vardı o zamanlar, Emre Turhan, aynı zamanda yatakhane sorumlumuzdu. Onun payı büyüktür oyunculuğa başlamamda. Önce seçmelere girdim, seçmeleri geçtikten sonra oyun okumaya başladık, roller dağıtıldı ve sonunda provalara başladık. Kostümleri, dekoru, posterimizi, rejimizi, müziklerimizi hep kendi çabamızla yarattık. Lise zamanında okulda fazladan bir dakika geçirmek bile dayanılmazken; provalar esnasında saatlerimizi, hafta sonlarımızı, tatillerimizi sadece bu işi yapmaya adadık ve sonunda tamamen kendi emeğimizle bir eser ortaya çıkardık. Bu benim için çok farklı ve eğitici bir süreç oldu. Sadece oyunculuk anlamında değil bir şeylere emek vermenin, bir şey uğruna yaşamanın ve çalışmanın ne demek olduğunu ilk defa bu süreçte anladım. Güzel dostluklar kurdum, güzel hikayeler edindim. İnanılmaz bir süreçti benim için.

Röportajın tamamı InStyle Temmuz sayısında!
 

Yazı: Deniz Tokgöz
Fotoğraf: Deniz Özgün
Styling: Seray Denk
Saç & Makyaj: Gamze Tekin
Styling Asistanı: Gizem Gülsoy

 

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X