Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Çatlaklarla Savaş!

Çatlaklarla savaş konusunda biraz medikal destek almaya ne dersiniz?

Çatlaklarla Savaş! Çatlaklarla Savaş! Pinterest

 

 

Çatlaklar hızlı kilo alıp verildiğinde veya hamilelik sürecinde oluşuyor. Cilt dokusunun zayıf düştüğü dönemlere denk gelen çatlaklar, başta kırmızımsı renkte oluyor, zaman içerisinde sedefli beyaz bir renge dönüşüyor. Epidermis altında bulunan ve cildin diriliğini sağlayan liflerde kopmalar oluşması işte bu can sıkıcı çatlakları oluşturuyor.
 
“Kopan lifleri yanlardan kalınlaştıran kremler mevcut, ancak ne yazık ki epidermisin altına kadar inemiyorlar,” diyor Dermatolog Betül Şengör ve uyguladıkları yeni bir yöntemden söz ediyor: “Resorsinol isimli solüsyon, no-line adındaki makinenin özel mavi ışığı sayesinde cildin alt katmanlarına kadar inebiliyor. Işık, çatlağın beyaz rengini cilde eşitliyor, ayrıca alkol içeren bir madde olduğu için cildin derinlerinde peeling etkisi yaratıyor." Şengör, tedaviyi ayda 8 ile 12 seans arası öneriyor.

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X