Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Coca-Cola Kutuları İle Şehirleri Keşfet

Türkiye’nin güzellikleri Coca-Cola kutularında!

Coca-Cola Kutuları İle Şehirleri Keşfet Coca-Cola Kutuları İle Şehirleri Keşfet Pinterest

 

 

  Coca-Cola, ülke ve şehirlerin kültürel özellikleriyle tasarım öğelerini birleştirerek yerel değerleri keşfetme duygusunu vurgulayan global kampanyasını “Bir Başkayız Biz” adıyla Türkiye’ye taşıyor. Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki 13 şehri kapsayan "Bir Başkayız Biz” projesiyle, şehirlerin doğal ve tarihi güzellikleri özgün tasarımlarla Coca-Cola kutularında yer alıyor. Kutular üzerinde yer alan QR kod uygulamasıyla da tüketicilere şehirleri yakından tanıyacakları, eşsiz bir dijital deneyim sunuluyor.
   Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden, nüfus yoğunluğu bakımından büyük şehirlerin yer aldığı projede; bu şehirlerin simgelerini yansıtan ve vurgulayan özellikleri yer alıyor. Coca-Cola kutu tasarımları; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Şanlıurfa, Van, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Samsun, Trabzon, Denizli ve Antalya olmak üzere 13 şehrin öne çıkan doğal, tarihi ve kültürel öğelerine bir keşif yolculuğu sunuyor.
  
Türkiye’nin Tarihi Mekanları ve Doğal Güzellikleri Coca-Cola kutularında!
  Denizli’nin Pamukkale Travertenleri’nden Erzurum’un Palandöken Dağı’na; İstanbul Boğazı’ndan ve Galata Kulesi’nden Şanlıurfa’nın Göbeklitepe Ören Yeri’ne; Van Gölü’ne ve Diyarbakır Surları’na kadar birbirinden farklı ikonik simgeler karşımıza çıkıyor. Ankara’nın Kuğulu Park’ı, İzmir’in denizi, Trabzon’un kemençesi, Bursa’nın Uludağ’ı, Adana’nın portakal çiçeği gibi, “Bir Başkayız Biz” projesinde yer alan motifler, Türkiye’nin tüm şehirlerini daha çok keşfetmek için ilham veriyor.
 
QR Kod Uygulamasıyla Unutulmaz bir Şehir Deneyimi
  “Bir Başkayız Biz” projesi, Coca-Cola kutularının üzerinde bulunan QR kod ile dijital dünyaya da taşınıyor. QR kod okutulduğunda, bu kampanyaya özel olarak hazırlanan mobil uygulama sayesinde, kullanıcılar artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak hazırlanan etkileyici animasyonlarda Coca-Cola kutularının üzerindeki karakterlerle tanışacak. Bu deneyim, izleyicilerine bazı sürprizler kazandıracak.
  Kampanyanın ilerleyen aşamalarında mobil uygulamada yapılacak geliştirmelerle şehirler ve kullanıcılar arasındaki etkileşim daha da zenginleşecek. Kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden, bulundukları şehrin sokaklarına ve meydanlarına artırılmış gerçeklik ile farklı şehirlerin motiflerini bırakabilecek, başka kullanıcıların bıraktığı motifleri keşfedebilecekler. Motiflerle şehre iz bırakan kullanıcılar, sürpriz ödüllerin de tadını çıkaracak. Coca-Cola yeni ambalaj tasarımları, tüm Türkiye’de mart ayı itibarıyla satışa sunuldu.
 

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X